• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Krivý penis? Nič neobvyklé

krivý penis

Predstavte si, že ste sa práve osprchovali a pri pohľade do zrkadla ste si všimli, že váš penis nie je úplne rovný. Možno sa mierne ohýba doľava, doprava alebo dokonca nahor či nadol. V tej chvíli vás možno prepadli obavy a začali ste premýšľať, či je s vami niečo v neporiadku.

Nebojte sa, nie ste v tom sami. Pravdou je, že krivý penis je oveľa bežnejší, než si väčšina ľudí myslí. Štúdie ukazujú, že až 30% mužov má penis, ktorý nie je úplne rovný. Inými slovami, takmer každý tretí muž má penis s určitým stupňom zakrivenia. Napriek tomu sa o tejto téme veľa nehovorí a mnohí muži sa hanbia o tom diskutovať, dokonca aj so svojím lekárom.

Čo je to krivý penis (Peyronieho choroba)?

Krivý penis, tiež známy ako Peyronieho choroba, je ochorenie, ktoré postihuje mužov a spôsobuje zakrivenie penisu počas erekcie. Hoci sa môže zdať, že ide o neobvyklý stav, v skutočnosti je to pomerne bežný problém, ktorý postihuje značnú časť mužskej populácie. Peyronieho choroba je pomenovaná po francúzskom chirurgovi Francoisovi de la Peyronie, ktorý ju prvýkrát opísal v 18. storočí.

Táto choroba sa vyznačuje tvorbou plakov alebo jaziev v mäkkých tkanivách penisu, čo vedie k jeho zakriveniu alebo deformácii počas erekcie. Plaky sú zvyčajne tvorené kolagénom, bielkovinou, ktorá je prirodzenou súčasťou spojivového tkaniva v tele. Predstavte si, že penis je ako rovná cesta vedúca k uspokojivému sexuálnemu zážitku.

Pri Peyronieho chorobe sa však na tejto ceste objavia prekážky v podobe plakov, ktoré narúšajú jej hladký priebeh. Tieto prekážky nútia penis počas erekcie meniť smer, čo vedie k jeho zakriveniu alebo deformácii.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Príznaky – zakrivenie penisu, bolestivé erekcie, stvrdnuté tkanivo

Krivý penis, tiež známy ako Peyronieho choroba, je ochorenie, ktoré postihuje mužov a spôsobuje zakrivenie penisu počas erekcie. Hoci sa môže zdať, že ide o neobvyklý stav, v skutočnosti je to pomerne bežný problém, ktorý postihuje značnú časť mužskej populácie.

Táto choroba sa vyznačuje tvorbou plakov alebo jaziev v mäkkých tkanivách penisu, čo vedie k jeho zakriveniu alebo deformácii počas erekcie. Plaky sú zvyčajne tvorené kolagénom, bielkovinou, ktorá je prirodzenou súčasťou spojivového tkaniva v tele. Predstavte si, že penis je ako rovná cesta vedúca k uspokojivému sexuálnemu zážitku.

Pri Peyronieho chorobe sa však na tejto ceste objavia prekážky v podobe plakov, ktoré narúšajú jej hladký priebeh. Tieto prekážky nútia penis počas erekcie meniť smer, čo vedie k jeho zakriveniu alebo deformácii. Príčiny Peyronieho choroby nie sú úplne jasné, ale predpokladá sa, že k nej môže dôjsť v dôsledku opakovaných mikrotraumatických udalostí počas sexuálnej aktivity alebo pri úrazoch penisu. Tieto drobné traumy môžu spôsobiť krvácanie a zápal v mäkkých tkanivách penisu, čo vedie k tvorbe jaziev a plakov.

Príznaky Peyronieho choroby sa môžu líšiť od muža k mužovi. Niektorí muži môžu pociťovať bolesť alebo nepohodlie v penise, najmä počas erekcie. Iní si môžu všimnúť viditeľné zakrivenie alebo deformáciu penisu, ktorá môže mať tvar banánu, presýpacích hodín alebo dokonca špirály. V niektorých prípadoch môže byť zakrivenie také výrazné, že sťažuje alebo dokonca znemožňuje pohlavný styk. Je dôležité poznamenať, že mierne zakrivenie penisu je úplne normálne a nie je dôvodom na obavy. Avšak, ak zakrivenie spôsobuje bolesť, nepohodlie alebo problémy pri sexuálnej aktivite, je čas vyhľadať lekársku pomoc.

Štatistiky výskytu – postihuje 3-9% mužov, najmä vo veku 40-60 rokov

Hoci sa o tom veľa nehovorí, štatistiky ukazujú, že až 3 až 9% mužov trpí touto poruchou, pričom najčastejšie sa vyskytuje u mužov vo veku 40 až 60 rokov. Predstavte si, že ste na futbalovom zápase a sedíte na tribúne s ďalšími 99 mužmi. Štatisticky vzaté, až 9 z nich môže mať skúsenosť s krivým penisom. To je takmer celý futbalový tím! Tento fakt nám ukazuje, že Peyronieho choroba nie je až taká zriedkavá, ako by sa mohlo zdať.

Príčiny vzniku

Predstavte si penis ako nafukovací balónik. Keď sa balónik nafúkne rovnomerne, zostane rovný. Ale čo sa stane, ak na jednej strane balónika prilepíte kúsok lepiacej pásky? Pri nafúknutí sa balónik ohne smerom k páske.

Podobne funguje aj Peyronieho choroba – plaky tuhého tkaniva bránia penisu v rovnomernom roztiahnutí, čo vedie k jeho zakriveniu. Presná príčina Peyronieho choroby nie je známa, ale vedci sa domnievajú, že môže súvisieť s opakovaným drobným poranením penisu počas sexuálnej aktivity alebo športu. Tieto mikrotraumy môžu spustiť zápalovú reakciu, ktorá vedie k tvorbe plakov.

Najčastejšie príčiny – úrazy, genetika, autoimunitné ochorenia

Krivý penis je téma, o ktorej sa veľa nehovorí, no v skutočnosti je to pomerne bežný jav. Mnoho mužov sa s týmto „problémom“ stretáva, no často sa hanbia o tom hovoriť. Pritom zakrivenie penisu je vo väčšine prípadov úplne neškodné a nijako neovplyvňuje sexuálny život či plodnosť. Poďme sa teda pozrieť na najčastejšie príčiny, ktoré stoja za krivým penisom. Jednou z najbežnejších príčin sú úrazy. Predstavte si, že ako malý chlapec spadnete z bicykla a bolestivo pristanete rozkročmo na ráme. Alebo počas športu dostanete silnú ranu do citlivých partií. Hoci sa bolesť časom stratí, takéto úrazy môžu spôsobiť drobné poškodenie tkanív v penise, čo vedie k jeho miernemu zakriveniu. Je to podobné, ako keď si zlomíte nos – aj po zahojení môže ostať mierne krivý. No rovnako ako krivý nos, ani krivý penis po úraze nebýva zdravotne závažný.

Ďalšou častou príčinou je genetika. Tak ako dedíme farbu očí, tvar uší či výšku po našich rodičoch a predkoch, môžeme zdediť aj tvar penisu. Ak mal zakrivený penis váš otec či starý otec, je celkom možné, že sa tento znak prenesie aj na vás. Genetické zakrivenie býva spravidla mierne a nespôsobuje žiadne ťažkosti. Je skrátka súčasťou našej prirodzenej telesnej rozmanitosti. Koniec koncov, každý penis je unikátny a trochu iný – rovné ako pravítko sú skôr výnimkou. V zriedkavejších prípadoch môže byť za krivým penisom autoimunitné ochorenie zvané Peyronieho choroba. Pri tomto ochorení imunitný systém z neznámych príčin útočí na tkanivo penisu, čo vedie k tvorbe jaziev a zhrubnutiu stien. To môže časom spôsobiť viditeľné zakrivenie, niekedy dokonca bolestivé. Príčina tohto ochorenia nie je známa, no predpokladá sa súvislosť s drobnými úrazmi pri sexe, genetikou či cukrovkou. Peyronieho choroba postihuje zhruba 5% mužov, väčšinou po 40-ke. Ak zakrivenie spôsobuje bolesť či problémy, dá sa liečiť liekmi, injekciami alebo operáciou.

Drvivá väčšina krivých penisov je však úplne neškodná. Dokonca môžu byť v sexe prínosom! Jemné zakrivenie totiž môže pri správnych polohách stimulovať partnerku na tých najcitlivejších miestach. Netreba sa teda hanbiť za svoj „krivák“, ale skôr sa naučiť využiť jeho prednosti. Ak vás teda trápi estetická stránka alebo pochybnosti, či je váš penis v poriadku, zhlboka sa nadýchnite a uvedomte si, že variabilita je korením života. Každý penis je iný a to je úplne normálne. Dôležité je, aby ste sa vo svojom tele cítili sebaisto a prípadné ťažkosti riešili s lekárom. No zároveň si treba zachovať nadhľad a brať svoj penis s humorom a ľahkosťou. Veď napokon, nejde o dĺžku a rovnosť, ale o to, ako s ním viete narábať!

Teórie vzniku – poškodenie tkaniva, nadmerná tvorba kolagénu

Krivý penis, odborne nazývaný Peyronieho choroba, je stav, ktorý postihuje mužov rôzneho veku a môže spôsobiť značné fyzické a psychické ťažkosti. Hoci presná príčina tohto ochorenia nie je úplne objasnená, existujú dve hlavné teórie, ktoré sa snažia vysvetliť jeho vznik: poškodenie tkaniva a nadmerná tvorba kolagénu.

Prvá teória hovorí o poškodení tkaniva penisu, ku ktorému môže dôjsť rôznymi spôsobmi. Predstavte si, že váš penis je ako jemná kvetina, ktorá si vyžaduje opatrnú starostlivosť. Ak sa s ňou zaobchádza príliš hrubo, môže sa poškodiť. Podobne aj penis môže utrpieť úraz počas energického sexu, športu alebo dokonca pri nehodách, ako je napríklad náraz do riadidiel bicykla. Tieto traumy môžu spôsobiť natrhnutie alebo poškodenie jemného tkaniva v penise, čo vedie k vzniku jaziev a zakriveniu. Keď sa tkanivo hojí po takomto poškodení, môže sa vytvoriť jazva, ktorá nie je taká pružná ako pôvodné tkanivo.

Predstavte si to ako záplatu na nafukovacom balóne. Keď balón nafúknete, záplata sa nenaťahuje rovnako ako zvyšok balóna, čo spôsobuje jeho deformáciu. Podobne aj jazva v penise môže bráni jeho rovnomernému rozťahovaniu počas erekcie, čo vedie k zakriveniu. Druhá teória sa zameriava na nadmernú tvorbu kolagénu v penise. Kolagén je bielkovina, ktorá sa prirodzene nachádza v našom tele a poskytuje tkanivám pevnosť a štruktúru. Je to ako cement, ktorý drží tehly nášho tela pokope. Pri Peyronieho chorobe sa však z neznámych príčin začne tvoriť príliš veľa kolagénu v určitých oblastiach penisu. Keď sa nadmerné množstvo kolagénu hromadí na jednej strane penisu, vytvára sa tuhá, menej pružná oblasť, podobná jazve. Táto oblasť sa počas erekcie nenaťahuje rovnako ako zvyšok penisu, čo spôsobuje jeho zakrivenie smerom k postihnutej strane. Je to ako keď sa pokúsite nafúknuť balón, ktorý má na jednej strane hrubšiu stenu – balón sa ohne smerom k hrubšej stene.

Prečo sa však v penise tvorí nadmerné množstvo kolagénu? To je otázka, na ktorú vedci stále hľadajú odpoveď. Niektoré teórie naznačujú, že by to mohlo byť spôsobené genetickými faktormi, autoimunitnými reakciami alebo dokonca cievnymi problémami, ktoré vedú k poškodeniu tkaniva a následnej nadmernej tvorbe kolagénu ako súčasti procesu hojenia. Je dôležité poznamenať, že tieto teórie sa navzájom nevylučujú a Peyronieho choroba môže byť výsledkom kombinácie faktorov. U niektorých mužov môže byť poškodenie tkaniva spúšťačom nadmernej tvorby kolagénu, zatiaľ čo u iných môže byť primárnou príčinou práve nadmerná tvorba kolagénu, ktorá vedie k deformácii penisu. Bez ohľadu na presnú príčinu je Peyronieho choroba stavom, ktorý môže významne ovplyvniť kvalitu života postihnutých mužov.

Okrem fyzických ťažkostí, ako je bolesť a zakrivenie penisu, ktoré môžu sťažovať alebo dokonca znemožňovať pohlavný styk, môže táto choroba viesť aj k psychickým problémom, ako sú úzkosť, depresia a znížené sebavedomie. Ak máte podozrenie, že trpíte Peyronieho chorobou, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc. Váš lekár môže diagnostikovať stav a odporučiť vhodný liečebný plán, ktorý môže zahŕňať lieky, fyzikálnu terapiu alebo v závažných prípadoch aj chirurgický zákrok.

S náležitou starostlivosťou a podporou je možné minimalizovať vplyv Peyronieho choroby na váš život a znovu nájsť radosť a uspokojenie v intímnych chvíľach. Pamätajte, že krivý penis nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Je to bežný stav, ktorý postihuje mnohýchužov, a s správnou liečbou a podporou je možné ho zvládnuť. Nebojte sa hovoriť o svojich ťažkostiach s partnerom a lekárom – otvorenosť a úprimnosť sú kľúčom k prekonaniu tejto výzvy a k nájdeniu cesty k plnohodnotnému a uspokojivému životu.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Rizikové faktory – cukrovka, vysoký krvný tlak, fajčenie

Medzi najčastejšie rizikové faktory patria cukrovka, vysoký krvný tlak a fajčenie. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tieto zdravotné problémy môžu ovplyvniť tvar a funkciu penisu.

Cukrovka je chronické ochorenie, ktoré postihuje milióny ľudí na celom svete. Predstavte si, že vaše telo je ako továrna, ktorá spracováva cukry a premieňa ich na energiu. Pri cukrovke však táto továreň nefunguje správne a hladina cukru v krvi stúpa na nebezpečnú úroveň. Tento prebytok cukru môže poškodiť nervy a cievy v tele, vrátane tých v penise. Keď sú tieto jemné štruktúry poškodené, môže dôjsť k zmene tvaru penisu a vzniku zakrivenia.

Ďalším rizikovým faktorom je vysoký krvný tlak. Keď je tlak v cievach príliš vysoký, je to ako keď sa snažíte nabiť príliš veľa vecí do malého kufra. Steny ciev sú pod neustálym tlakom a časom sa môžu poškodiť. Predstavte si, že penis je ako hadica na polievanie záhrady. Keď je tlak vody príliš vysoký, hadica sa môže skrútiť alebo dokonca prasknúť. Podobne aj penis môže zmeniť svoj tvar, keď sú jeho cievy vystavené vysokému tlaku. Fajčenie je ďalším významným rizikovým faktorom pre vznik krivého penisu. Cigaretový dym obsahuje tisíce toxických látok, ktoré môžu poškodiť cievy a nervy v tele. Je to ako keby ste svoj penis vystavovali každý deň smogu a znečistenému ovzdušiu. Časom sa môžu jemné štruktúry v penise poškodiť a spôsobiť jeho zakrivenie.

Diagnostika

Prvým krokom pri diagnostike krivého penisu je návšteva lekára, najlepšie urológa. Ten vykoná fyzikálne vyšetrenie, pri ktorom zhodnotí zakrivenie penisu, prítomnosť plakov (stvrdnutých oblastí) a celkový stav pohlavného údu. Lekár sa tiež opýta na príznaky, ako sú bolesť pri erekcii, problémy s penetráciou alebo psychické ťažkosti spojené s týmto stavom.

Kedy vyhľadať lekára – pretrvávajúce príznaky, bolesť, problémy s erekciou

Ak spozorujete, že zakrivenie vášho penisu sa v priebehu času zhoršuje alebo sa objavujú nové príznaky, je dôležité vyhľadať lekára. Predstavte si, že váš penis je ako mladý stromček. Ak rastie rovno a zdravo, nie je dôvod na obavy. Ak sa však začne nakláňať na jednu stranu čoraz viac, môže to byť znak, že niečo nie je v poriadku a potrebuje to pozornosť odborníka.

Medzi pretrvávajúce príznaky, ktoré by ste nemali ignorovať, patria:

  • výrazné zakrivenie penisu, ktoré sa časom zhoršuje
  • hrčky alebo zatvrdnuté tkanivo pod kožou penisu
  • zmeny v tvare alebo hrúbke penisu
  • skrátenie penisu

Ak spozorujete ktorýkoľvek z týchto príznakov, je dôležité čo najskôr vyhľadať lekára. Môže to byť príznak Peyroniovej choroby, ktorá je jednou z hlavných príčin krivého penisu. Včasná diagnostika a liečba sú kľúčové pre zabránenie zhoršeniu stavu a pre zachovanie sexuálnej funkcie.

Bolesť
Bolesť je ďalším dôležitým signálom, že s vaším penisom nie je niečo v poriadku. Ak pociťujete bolesť počas erekcie, pri pohlavnom styku alebo aj v pokojovom stave, rozhodne by ste to nemali prehliadať. Bolesť je spôsob, akým vaše telo komunikuje, že niečo nie je v poriadku – je to ako varovná kontrolka na palubnej doske auta.

Bolesť pri krivom penise môže byť spôsobená rôznymi faktormi, vrátane:

  • zápalu alebo poškodenia tkaniva penisu
  • nahromadenia plakov alebo jaziev pod kožou penisu
  • traumy alebo zranenia penisu

Ak bolesť pretrváva alebo sa zhoršuje, je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc. Lekár môže určiť príčinu bolesti a odporučiť vhodnú liečbu, či už konzervatívnu alebo chirurgickú.

Problémy s erekciou
Krivý penis môže niekedy viesť k problémom s dosiahnutím alebo udržaním erekcie. Ak zistíte, že máte ťažkosti s erekciou alebo že vaša erekcia nie je taká pevná ako kedysi, môže to byť znak, že zakrivenie penisu ovplyvňuje krvný obeh alebo funkciu nervov vo vašom penise.

Problémy s erekciou spojené s krivým penisom môžu zahŕňať:

  • ťažkosti s dosiahnutím úplnej erekcie
  • erekcie, ktoré nie sú dostatočne pevné pre penetráciu
  • strata erekcie počas pohlavného styku
  • úplná neschopnosť dosiahnuť erekciu (erektilná dysfunkcia)

Ak sa u vás vyskytne ktorýkoľvek z týchto problémov a pretrváva dlhšie ako niekoľko týždňov, je dôležité vyhľadať pomoc lekára. Môžu za tým byť aj iné zdravotné problémy, ako sú cievne ochorenia alebo diabetes, ktoré vyžadujú liečbu.

Vyšetrenie u urológa – fyzikálne vyšetrenie, ultrazvuk, MRI

Nemusíte sa obávať – urológovia sú odborníci ktorí sa dennodenne stretávajú s rôznymi problémami mužského pohlavného údu a sú tu na to, aby vám pomohli. Vyšetrenie u urológa zvyčajne pozostáva z troch hlavných častí: fyzikálneho vyšetrenia, ultrazvuku a v niektorých prípadoch aj magnetickej rezonancie (MRI).

Fyzikálne vyšetrenie je základom každej lárskej prehliadky. Urológ si pozorne prezrie váš penis, semenníky a okolité oblasti, aby zistil akékoľvek viditeľné abnormality, ako sú zakrivenia, hrčky alebo zmeny na koži. Môže tiež jemne nahmatať penis a semenníky, aby zistil prípadné neobvyklé útvary alebo citliv miesta. Počas tohto vyšetrenia sa nemusíte cítiť nekomfortne – urológovia sú profesionáli a robia všetko pre to, aby ste sa cítili čo najpríjemnejšie.

Ďalším krokom je ultrazvukové vyšetrenie. Ultrazvuk je neinvazívna metóda, ktorá využíva vysokofrekvenčné zvukové vlny na vytvorenie obrazu vnútorných štruktúr penisu a semenníkov. Počas tohto vyšetrenia budete ležať na vyšetrovacom stole a urológ aplikuje na penis a semenníky špeciálny gél. Následne priloží na pokožku sondu, ktorá vysiela zvukové vlny a zachytáva ich odrazy. Tieto informácie sa spracujú a zobrazia sa na monitore ako obraz v reálnom čase. Ultrazvuk dokáže odhaliť abnormality, ako sú plaky pri Peyroniovej chorobe, cysty, nádory alebo poškodenia ciev či tkanív, ktoré môžu spôsobovať zakrivenie penisu.

V niektorých zložitejších prípadoch môže urológ odporučiť magnetickú rezonanciu (MRI). MRI je pokročilá zobrazovacia metóda, ktorá využíva silné magnetické pole a rádiové vlny na vytvorenie detailných snímok vnútorných štruktúr tela. Počas MRI vyšetrenia budete ležať v úzkej trubici, zatiaľ čo prístroj sníma váš penis a okolité tkanivá. MRI dokáže poskytnúť ešte detailnejšie informácie o anatómii penisu a odhaliť aj jemnejšie abnormality, ktoré nemusia byť viditeľné pri ultrazvuku.

Liečba

Prvým krokom pri hľadaní liečby je návšteva lekára alebo urológa. Odborník dokáže posúdiť závažnosť zakrivenia a odporučiť najvhodnejší postup. V niektorých prípadoch, najmä ak je zakrivenie mierne a nespôsobuje bolesť alebo problémy pri sexuálnej aktivite, môže lekár odporučiť prístup „počkať a sledovať“. To znamená, že stav sa bude pravidelne monitorovať, ale nevyžaduje sa okamžitá liečba.

Pre mužov, ktorých zakrivenie penisu spôsobuje značnú bolesť, diskomfort alebo ťažkosti pri sexe, existuje niekoľko možností liečby. Jednou z neinvazívnych metód je použitie perorálnych liekov, ako sú pentoxifylín alebo kolagenáza. Tieto lieky môžu pomôcť zmierniť príznaky a spomaliť progresiu ochorenia tým, že znižujú zápal a podporujú rozpúšťanie jaziev v penise.

Ďalšou možnosťou je použitie mechanických zariadení, ako sú vákuové pumpy alebo naťahovacie prístroje. Tieto pomôcky fungujú na princípe jemného naťahovania penisu v priebehu času, čo môže postupne zlepšiť zakrivenie. Je však dôležité používať ich podľa pokynov lekára a byť trpezlivý, pretože výsledky sa nemusia prejaviť okamžite.

V prípade závažnejších stavov môže byť nevyhnutný chirurgický zákrok. Existuje niekoľko chirurgických techník, ktoré sa používajú na korekciu krivého penisu, vrátane plikácie (zošitia) a incízie plakov s následnou graftovou plastikou. Pri plikácii chirurg urobí malé zárezy na opačnej strane zakrivenia a zošije ich, čím vyrovná penis. Pri incízii a graftovej plastike sa jazvy na penise narežú a prekryjú sa kožným štepom alebo biokompatibilným materiálom.

Je dôležité si uvedomiť, že chirurgický zákrok sa zvyčajne považuje za poslednú možnosť a je vyhradený pre najzávažnejšie prípady. Pred podstúpením operácie je nevyhnutné dôkladne sa porozprávať s lekárom o možných rizikách a komplikáciách, ako aj o očakávaniach od výsledkov.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Záver

Ako sme si ukázali, krivý penis môže byť spôsobený rôznymi faktormi, od prirodzenej anatómie, cez Peyronieho chorobu až po úrazy. Väčšina prípadov však nespôsobuje žiadne významné zdravotné problémy a muži s krivým penisom môžu viesť úplne normálny sexuálny život. Kľúčom je otvorenosť a komunikácia s partnerkou či partnerom, aby ste spoločne našli polohy a techniky, ktoré vyhovujú vám obom.

Samozrejme, v niektorých prípadoch môže byť zakrivenie penisu natoľko výrazné, že spôsobuje bolesť alebo problémy pri sexuálnom styku. V takých situáciách je namieste vyhľadať lekársku pomoc. Moderná medicína ponúka rôzne možnosti liečby, od medikamentóznej terapie až po chirurgické zákroky, ktoré dokážu zakrivenie zmierniť alebo odstrániť.

Ak sa však nejedná o extrémne prípady, nie je dôvod na paniku. Krivý penis je skôr kozmetickým než zdravotným problémom a rozhodne by nemal byť zdrojom stresu či úzkosti. Ak sa naučíte svoj penis prijať takým, aký je, a nebudete sa ním priveľmi zaoberať, zistíte, že vám v ničom nebráni prežívať plnohodnotný a spokojný sexuálny život.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie